Sus Pus Medyası!

Yargıtay 11. Hukuk Dairesi Tetkik Hakimi Ayşe Altun, yaşını doldurmadan emekliliğini istemiş.*

Bu önemli haberle ilgili ‘Ulu Google Suları’nda-** arama yaptığınızda, taaa dördüncü sırada, KanalB televizyonunun linkini görebiliyorsunuz ancak. Bendeniz cennet tuşu, Radikal’in 11’i 12’ye bağlayan sayfasında, Akp sevdalısı Akif Beki’nin, Deniz Feneri davası konusunda Köstebek yazısını beğenmediği Can Dündar hakkında yazdığı uzun havanın altında okudum haberi.Türk yargı sistemindeki kadrolaşma, yozlaşma vs. hakkında büyük gazetelerin ilk sayfalarına, daha doğrusu görsel, yazınsal ve işitsel medyanın gündemine oturması, manşet olması gereken, iddialı cümleler kuruyorken Ayşe Altun, büyük ve etkili medya yayın organları yine sus pus!

KanalB haberi şöyle vermiş. Devamını merak eden linle bakabilir. ‘Yargıdan bir hakim daha koptu. Yüksek yargıdaki düzenlemeler ile hakim ve savcı atamalarındaki kayırmaları protesto eden Yargıtay 11. Hukuk Dairesi Tetkik Hakimi Ayşe Altun, 65 yaşını doldurmayı beklemeden emekliliğini istedi. Altun, “Özel Görevli Mahkemeleri dikensiz gül bahçesine dönüştüren HSYK, ‘Silivri Hukukunun’ pekişmesini sağlayarak istibdat rejimine giden yolda önemli başarılar elde etmiştir” dedi.

Bazı şeyler beni deli ediyor. Bu bazı şeyler listesine; yalan, riya, çıkar, takiyye, yalakalık, sağ gösterip sol vurma durumlarını dahil edebilirsiniz. Ancak çıkar için köpekleşme, kemiksizleşme gibi kavramlar, beni deli edenler listesinden çok korkutanlar listesine giriyor.

Aynı gazetenin 4. Sayfasında ‘Kat izni bakanlıktan’ başlıklı başka bir haber var. Tarihi yarım ada sülietinin gökdelenlerle mahvedilmesi konusunda. Danışılan isimlere baktım, baktımmm. Güldüm. Aylar önce Açık Radyo’nun bir sabah programında Marmaray konusunu anlatıyordu Şehir Plancıları Odası başkanı. Marmaray’dan tarihi yarımada olarak anılan bölgeye çıkış yapacak araçların egzos dumanı, gürültü ve kalabalığının bölgede yaratacağı facia konusunda… En önemlisi de, sayısını doğru hatırlıyorsam, altı adet havalandırma borusunun, her ne kadar gizemli eller tarafından boyları standartların altın çekilmiş olsa da, salacağı pis havadan, bozacağı görüntüden dem vurarak konuştu durdu. Bu değerli ismin esamisi okunmuyor danışılanlar arasında. Uluslararası işler alan mühendisler, ödüllü mimarlarımız, muteber tarihçiler, arkeologlardan hiçbiri yok danışılanlarda. Yazar İskender Pala var. Zaman’dan Beşir Avyazoğlu var. Habertürk’ten tarihsel şov adamı Erhan Afyoncu’yu bilmeyeniniz var mı? Varsa… Yüce Google, diyorum. Bir de Hassa Mimarlık’ın sahibi Hilmi Şenalp.

Manidar olacağını düşünerek yazımı Nil Karaibrahimgil’in hicaz makamındaki şarkısı ‘Sağ Eller Havaya, Bütün Paralar Buraya’ ile sonlandırıyorum. *http://www.kanalb.com.tr/haber.php?HaberNo=36948 **Google arama görüntüleri ektedir.

About Vildan Çetin

instagram: _vildancetin_ beynelhayat velmemat... writer; published 2 books from sacred life trilogy: the origin, the voice. trtcocuk cartoon serial ciciki's script&jingle, tik&tak cartoon series, neşeliçocuklar youtube, advertiser, brand strategist, content developer, youtuber, documentary
Bu yazı taze diş macunu içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s